Kryptonim X .

 

Już 10 maja 2014 roku odbędzie się w Poznaniu kolejna Gra miejska, tym razem pod tajemniczą nazwą KRYPTONIM X.

 

Celem Gry jest upamiętnienie 10. rocznicy członkostwa Polski w Unii Europejskiej i zachęcenie Wielkopolan do udziału w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego.

 

Gra miejska jest nowatorską formą rozrywki, w której istotnym elementem jest przestrzeń miejska z jej wieloma kontekstami. Łączy w sobie cechy podchodów, flash mobów, happeningów ulicznych oraz gier komputerowych czy RPG. Planszą do Gry w KRYPTONIM X będzie Poznań, a zabawę poprzedzi etap sieciowy w Internecie.

 

Etap sieciowy będzie otwarty dla każdego chętnego i został zaplanowany jako forma eliminacji do wielkiego finału Gry. Zespoły graczy, składające się z 3-5 osób będą musiały zmierzyć się w nim z szeregiem zadań sprawdzających ich wiedzę o integracji europejskiej. Najlepsze 100 osób zakwalifikuje się do etapu miejskiego, który odbędzie się w centrum Poznania 10 maja i będzie się składał symbolicznie z 10 punktów. Gracze będą na nich realizować zadania związane z tematyką europejską. Jak zwykle będą się liczyły spryt, znajomość miasta, zgranie zespołu czy odrobina szczęścia, a umiejętność połączenia tych cech będzie kluczowa w walce o zwycięstwo. Na najlepszych czekają cenne nagrody.

 

Gra miejska KRYPTONIM X

Rejestracja: od 1 maja
Etap sieciowy: 1-9 maja
Finał miejski: 10 maja 10:00-14:00

 

Zgłoś zespół 3-5 osób i wejdź do Gry!
Więcej szczegółów: www.rodm-poznan.pl/gramiejska

 

 

Czytaj też:

Dni otwarte u beneficjentów PO IG.

Kolejne “Śniadenie z…” przed nami…

 

 WRÓĆ DO LISTY

ZOBACZ TAKŻE

Wielkopolska Tarcza Antykryzysowa – blisko 80 mln już na kontach firm.

Do dzisiaj tj. 23 marca 2021 roku Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o. w ramach projektu ‘Wielkopolska Tarcza Antykryzysowa’ wypłaciła blisko 80 milionów PLN. Środki finansowe trafiły do 2460 podmiotów gospodarczych, co stanowi prawie 85% z całkowitej liczby zakwalifikowanych podmiotów. Wypłaty środków dokonywane są na bieżąco. Jednocześnie Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozpoczęła weryfikację wniosków, podpisywanie umów oraz wypłatę grantów podmiotom z listy rezerwowej. Kwalifikacja do wypłat następuje według kolejności zajmowanej przez podmioty na liście rezerwowej. Objęcie pomocą firm z listy rezerwowej stało się możliwe dzięki m.in. wykluczeniu, z powodu niespełniania kryteriów określonych w regulaminie projektu, części podmiotów z głównej listy naboru. Dodatkowo, po przeprowadzeniu weryfikacji zakwalifikowanych wniosków oraz wprowadzeniu niezbędnych korekt, zmniejszeniu uległy kwoty niektórych wypłat. Z uwagi na powyższe działania dokonano niezbędnych zmian w regulaminie projektu i wydłużono okres podpisywania umów z grantobiorcami do dnia 30 czerwca 2021 roku. Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w pełni rozumie trudną sytuację przedsiębiorstw w tym ciężkim dla wszystkich okresie. Kolejne ograniczenia nakładane na gospodarkę to duże wyzwanie dla wszystkich aktywnych gospodarczo. WARP dokłada wszelkich starań by weryfikacja dostarczonej dokumentacji była przy zachowaniu szczególnej staranności, jak najszybsza. WARP mając formalnie  30 dni, od dostarczenia pełnej dokumentacji, na podpisanie umowy, zatrudnił dodatkowych analityków, by ten czas skrócić do niezbędnego minimum.  Dotychczasowa realizacja wypłat w transzach wynikała z faktu, że WARP Sp. z o.o. otrzymywał środki na powierzenie grantu według terminarza przekazywania środków unijnych Banku Gospodarstwa Krajowego. W dniu, w którym środki z BGK trafiały na konto WARP, w całości były one przesłane w postaci grantów przedsiębiorcom. Warto jednocześnie przypomnieć, że Zarząd WARP zdając sobie sprawę z trudnej sytuacji przedsiębiorców, podjął decyzję o czasowym wypłacaniu przyznanych grantów ze środków własnych. Dotychczas WARP przeznaczyła na ten cel blisko 10 mln złotych. Takie podejście wynika z chęci jak najszybszego przekazania środków do grantobiorców, przy jednoczesnym uwzględnieniu rygorów nakładanych przez UE i możliwości finansowych WARP. Zarówno WARP jak i Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego muszą dołożyć szczególnej staranności w weryfikacji dostarczanej dokumentacji, aby była ona zgodna z regulacjami i przepisami prawa dotyczącego rozliczeń środków otrzymywanych w ramach UE.

WARP Sp. z o.o.

ul. Piekary 19
61-823 Poznań

tel. +48 61 656 35 00
fax. +48 61 656 53 66
e-mail: info@warp.org.pl

Sekretariat; Punkt Obsługi Klienta; Biuro Podawcze Projektów – Parter

(Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o.)

Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu,

VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego


NIP: 778-14-11-344, REGON: 634512019, KRS: 0000174198,
Kapitał zakładowy: 15 651 000,00 PLN,