Zapraszamy do składania wniosków w projekcje „GOZ – to się opłaca”! Projekt stanowi wsparcie dla przedsiębiorców pragnących aktywnie uczestniczyć w transformacji na rzecz zrównoważonego rozwoju.
Program ten, finansowany z Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS), jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na inicjatywy wspierające gospodarkę o obiegu zamkniętym oraz zrównoważony rozwój. Oznacza to m.in. dofinansowanie szkoleń dla pracowników przedsiębiorstwa, a także doradztwa dotyczącego praktycznych aspektów GOZ. Udział w nich jest w 100% finansowany ze środków UE, co oznacza, że uczestnicy nie ponoszą żadnych opłat.
Przedsiębiorca oraz jego pracownice lub pracownicy mogą skorzystać ze szkoleń i doradztwa poszkoleniowego związanego bezpośrednio z tematyką konkursu. Działania doradcze dla przedsiębiorców związane są bezpośrednio z działaniami szkoleniowymi i dotyczą tematów w nich omawianych.
Szkolenia ogólne z zakresu:
- uwarunkowań przejścia z gospodarki liniowej do gospodarki o obiegu zamkniętym – ograniczoność zasobów i kryzys klimatyczny,
- zrównoważonego rozwoju w działalności przedsiębiorstw,
- istoty regulacji unijnych (taksonomia) i krajowych oraz działań rządowych wspierających rozwój GOZ,
- gospodarki o obiegu zamkniętym – ogólna koncepcja, przykłady,
- cyrkularnych modeli biznesowych z przykładami dobrych praktyk,
- sposobów finansowania działalności GOZ w przedsiębiorstwie oraz sieci przedsiębiorstw we wdrożeniach rozwiązań GOZ z przykładami dobrych praktyk.
Szkolenia specjalistyczne z zakresu:
- sektorowych uwarunkowań ograniczoności surowców i narzędzi do identyfikacji materiałów i odpadów,
- hierarchii postępowania z odpadami i zarządzania odpadami,
- narzędzi dla biznesu wspierających transformację w kierunku GOZ, w tym wskaźników GOZ, środowiskowej oceny cyklu życia (LCA), wskaźnika śladu węglowego oraz narzędzi do analizy tworzenia i utraty wartości w przedsiębiorstwie,
- cyrkularnych strategii projektowania produktów i usług z przykładami dobrych praktyk,
- analizy istniejących łańcuchów wartości przedsiębiorcy i przemodelowania procesów, produkcji, usług w kierunku GOZ.
W ramach konkursu można skorzystać z usług 8 podmiotów oferujących szkolenia:
- CERTES Sp. z o.o.: nabór w projekcie „GO!Z – Wejdź na wyższy poziom biznesu” trwa do 30 września 2026 roku.
- Ośrodek Doradztwa i Treningu Kierowniczego Spółdzielnia: przyjmowanie wniosków w programie „GOZ – naturalny wymiar biznesu” trwa do 10 grudnia 2026 r. (lub do wyczerpania miejsc).
- Wielkopolska Grupa Prawnicza Maźwa, Sendrowski i Wspólnicy sp. k.: nabór do inicjatywy „Przedsiębiorcy kompetentni w GOZ” trwa do 31 grudnia 2026 r.
- ADN Akademia Biznesu Sp. z o.o.: nabór do „Profesjonalne kadry GOZ” rozpoczyna się 21 maja 2024 r. i potrwa do 31 października 2026 r.
- Instytut Nauk Społeczno-Ekonomicznych Sp. z o.o.-Sp.k.: nabór do programu „GOZ – Nowe perspektywy dla biznesu” rozpoczyna się 6 maja 2024 r. i potrwa do 30 listopada 2026 r.
- ICVC Certyfikacja Sp. z o.o.: nabór „Gospodarka obiegu zamkniętego – nowe możliwości dla biznesu” rozpoczyna się 15 kwietnia 2024 r. i potrwa do 30 listopada 2026 r.
- HRP GRANTS Sp. z o.o.: przyjmowanie wniosków w naborze „Przepis na rozwój – czas na niskoemisyjną GOZpodarkę” rozpoczyna się w maju 2024 r. i potrwa do 31 grudnia 2026 r.
- Krajowa Izba Gospodarcza: nabór do „Akademia GOZ” rozpocznie się 6 maja 2024 r. i potrwa do 31 grudnia 2026 r.
Szczegółowe informacje są na stroni Państwowej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Zapraszamy do kontaktu z naszymi Punktami Informacyjnymi Funduszy Europejskich!
Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Pile
tel. +48 61 65 06 233 lub +48 61 65 06 235
e-mail: PIFE.PILA@warp.org.pl
gg. 51755430
skype infoue-pila
Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Lesznie
tel. +48 61 65 06 261 lub +48 61 65 06 262
e-mail: pife.leszno@warp.org.pl
gg. 77653450
skype: PIFE.LESZNO
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie