Wsparcie szkoleniowe lub doradcze dla MŚP! Niebawem rusza nabór!

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości startuje z naborem do programu „Wsparcie firm w okresowych trudnościach – oferta dla przedsiębiorców”. To szansa dla firm na uzyskanie wsparcia z Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS). Nabór rusza już 24 czerwca 2024 roku!

Program Wsparcie firm w okresowych trudnościach jest skierowany do samozatrudnionych oraz przedsiębiorców z sektora MŚP, którzy doświadczają trudności w prowadzeniu działalności. Celem programu jest wsparcie projektów doradczych i szkoleniowych, które pomogą przedsiębiorcom w przezwyciężeniu kryzysu.

Przedsiębiorstwo niezatrudniające pracowników (samozatrudnienie) może otrzymać maksymalnie 19 289 zł, mikro- i małe przedsiębiorstwo 77 192 zł, a średnie przedsiębiorstwo 154 384 zł. Wsparcie w ramach projektu będzie realizowane w formie refundacji poniesionych przez firmę kosztów usług rozwojowych, wybranych z Bazy Usług Rozwojowych (BUR).

Dofinansowanie mogą otrzymać firmy, które z różnych powodów (np. kryzys gospodarczy w regionie, brak terminowych płatności ze strony kontrahentów, spadek popytu na oferowane przez firmę usługi/produkty, utrata wykwalifikowanych pracowników, czasowa choroba itp.) doświadczają trudności w prowadzeniu działalności gospodarczej (np. mniejsze obroty, pojawiają się odejścia kluczowych pracowników czy problemy w zarządzaniu firmą itd.)

Przedsiębiorstwa, które są na rynku krócej niż 12 miesięcy nie mogą skorzystać ze wsparcia w ramach projektu Wsparcie firm w okresowych trudnościach.

Nabór do działania będzie prowadzony przez 6 operatorów wyłonionych przez PARP. Są to:

  • KDK Info Sp. z o.o. – „Kompleksowy program wsparcia firm w okresowych trudnościach”
  • ProcessTeam Sp. z o.o. – „Program wsparcia mikro, małych i średnich firm w okresowych trudnościach”
  • Krajowa Izba Gospodarcza – „Kompleksowe wsparcie firm w okresowych trudnościach”
  • QS Zurich Sp. z o.o – „Stacja: nowe otwarcie”
  • CTS Customized Training Solutions Sp. z o.o. – „Centrum wsparcia MŚP w okresowych trudnościach”
  • Certes Sp. z o.o. – „Postaw swój biznes na nogi”

Nabór rozpoczyna się 24 czerwca 2024 a projekty będą realizowane do czerwca 2027 roku. Więcej informacji można uzyskać na stronie Państwowej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi Punktami Informacyjnymi Funduszy Europejskich!

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Pile
tel. +48 61 65 06 233 lub +48 61 65 06 235
e-mail: PIFE.PILA@warp.org.pl
gg. 51755430
skype infoue-pila

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Lesznie
tel. +48 61 65 06 261 lub +48 61 65 06 262
e-mail: pife.leszno@warp.org.pl
gg. 77653450
skype: PIFE.LESZNO

 

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

 

 

Newsletter klientów WARP