Relacje priorytetem dla przedsiębiorców w 2024 roku.

18.01.2024

Niemal 90% przedsiębiorców deklaruje w nowym roku wzmacnianie relacji z klientem. 78% badanych planuje nawiązać bliższe kontakty z partnerami biznesowymi. Trzecie miejsce wśród planów na rok 2024 znalazły się inwestycje w jakość kadry (68%).

 

Wydawać by się mogło, że nowoczesne technologie na stałe weszły do naszego życia, jednak w zeszłym roku aż 82% badanych firm, nie planowało inwestycji związanych z wdrażaniem sztucznej inteligencji. Podobnie w tym roku, większość przedsiębiorców nie zamierza realizować działań połączonych z AI, jednak 18% badanych deklaruje inwestowanie w tę dziedzinę i widzi korzyści płynące ze sztucznej inteligencji.

Wiele planów zależy od wielkości firmy – im mniejsze przedsiębiorstwo tym skromniejsze działania. Najważniejsza dla nich jest relacja z klientami i partnerami biznesowymi. Duże firmy mają podobne plany jednak tu plany dotyczą jeszcze inwestycji w kapitał ludzki, działania marketingowe, zwiększenie oferty oraz zakup oprogramowania i baz danych.

Przedsiębiorcze postanowienia noworoczne zależą również w dużej mierze od branży. 48% firm przemysłowych zamierza postawić na automatyzację. Firmy informacyjno-komunikacyjne planują inwestycje związane ze sztuczną inteligencją, a 57% branży transportowej chce poszerzyć działalność o rynki zagraniczne.

Ogrom możliwości wynikających z bogatej oferty banków komercyjnych i instytucji takiej jak WARP pozwala na wybór najlepszej możliwości finansowania w nowe rozwiązania.

 

WM

Źródło: Polski Instytut Ekonomiczny

 

Newsletter klientów WARP