Forum Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego

 

Infrastruktura czy innowacje? Na co wydawać pieniądze Unii Europejskiej po 2013 roku?

 

 

 

 

 

8 października BIPE w Polsce organizuje w Poznaniu debatę poświęconą przyszłości wspólnych polityk UE i dylematów związanych z wydatkowaniem funduszy strukturalnych i spójności.

 

 

Z inicjatywy Parlamentu Europejskiego Regionalne Fora Dyskusyjne organizowane są w różnych regionach państw Unii Europejskiej. Są one jednym ze sposobów bezpośredniego konsultowania się Parlamentu Europejskiego z obywatelami.

 

 

Posłowie do Parlamentu Europejskiego, przedstawiciele władz centralnych i lokalnych oraz środowiska naukowego dyskutować będą o priorytetach przyszłych Wieloletnich Ram Finansowych (planów budżetowych) Unii Europejskiej na lata 2014-2020. Szczególną uwagę poświęcą kierunkom rozwoju i zmian w unijnej polityce spójności, starając się odpowiedzieć na zadane w temacie debaty pytanie – jak należy w najbliższych latach inwestować środki z nowego wieloletniego budżetu UE?

 

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do auli Polskiej Akademii Nauk.

Poznań, ul. H. Wieniawskiego 17/19

godz. 9.30-12.00

 

W debacie będą uczestniczyć m.in.:

 

Posłowie do PE Sidonia Jędrzejewska, Filip Kaczmarek i Konrad Szymański

Adam Zdziebło, Wiceminister Rozwoju Regionalnego

Prof. Zbigniew Czachór, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza

Dr Ida Musiałkowska Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Witold Willak, Dyrekcja Generalna ds. Rozwoju Regionalnego Komisji Europejskiej

 

Moderator debaty: Sławomir Siezieniewski, TVP Info

 

 

Wszystkich gości zachęcamy do udziału w dyskusji i zadawania pytań.

 

Po spotkaniu zapraszamy na poczęstunek.

 

 

Rejestracja uczestników rozpocznie się o godz. 9.00. Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa mailowo:

epwarszawa@europarl.europa.eu lub telefonicznie: 22 826 02 52.

 

 

W ramach Forum proponujemy również bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców i osób planujących uruchomić własny biznes „Jak pozyskać środki z funduszy europejskich?”. Odbędzie się ono w poniedziałek 8 października o godz. 14.00 w Sali Czerwonej Pałacu Działyńskich (Stary Rynek 78). Szkolenie prowadzić będą esksperci WARP.

 

 

We wtorek 9 października o godz. 18.00 zapraszamy do Pawilonu Nowa Gazownia (ul. Ewangelicka 1) na wernisaż wystawy „Uwaga na głowę”, której współautorami są studenci przebywający w Poznaniu w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus, obchodzącego w tym roku 25-lecie istnienia.

 WRÓĆ DO LISTY

ZOBACZ TAKŻE

23 czerwca 2022

Webinarium pt. „Innovation Coach – wsparcie firm w rozpoczęciu działalności B+R”.

Informujemy, że webinarium pt. „Innovation Coach - wsparcie firm w rozpoczęciu działalności B+R” zostało odwołane z przyczyn niezależnych od organizatora. Jesteś przedsiębiorcą, który chce rozpocząć działalność B+R? Chcesz otrzymać możliwość rozwoju swojej firmy? Dołącz do bezpłatnego webinarium! Celem webinarium będzie przedstawienie możliwości w ramach drugiej ścieżki instrumentu STEP, realizowanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w partnerstwie z Centrum Projektów Badawczych Unii Europejskiej IPPT PAN. Podczas tzw. coachingu innowacji przedsiębiorca otrzymuje bezpłatne wsparcie w formie analizy potencjału i potrzeb przedsiębiorstwa wykonanej przez eksperta branżowego, praktyczny plan działania w zakresie wprowadzania innowacji w firmie, a także wskazówki dotyczące możliwych źródeł dofinansowania w ramach funduszy europejskich. W webinarium weźmie udział Pani Marika Kowalska – Centrum Projektów Badawczych UE Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN. Grupa docelowa: Webinarium skierowane jest do firm z sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Kaliszu zaprasza na webinarium pt. „Innovation Coach - wsparcie firm w rozpoczęciu działalności B+R” Webinarium odbędzie się w czwartek 23 czerwca 2022 r. w godzinach od 11:00 do 12:00  online na platformie Zoom. Osoby zainteresowane udziałem prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego do 21 czerwca do godziny 12.00. Formularz znajduje się poniżej informacji o webinarium. W odpowiedzi otrzymają Państwo link do spotkania online. Organizator:Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Kaliszu prowadzony przez WARP Sp. z o.o.ul. Zacisze 2, 62-800 Kalisz tel. 61 65 06 371, 61 65 06 372e-mail: infoUE-kalisz@warp.org.pl Załączniki:Program spotkania W przypadku osób z niepełnosprawnościami prosimy o poinformowanie organizatora o swoich potrzebach. Umożliwi to przygotowanie odpowiedniej pomocy oraz zapewni sprawną obsługę spotkania.                 

WARP Sp. z o.o.

ul. Piekary 19
61-823 Poznań

tel. +48 61 656 35 00
fax. +48 61 656 53 66
e-mail: info@warp.org.pl

Sekretariat; Punkt Obsługi Klienta; Biuro Podawcze Projektów – Parter

(Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o.)

Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu,

VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego


NIP: 778-14-11-344, REGON: 634512019, KRS: 0000174198,
Kapitał zakładowy: 15 651 000,00 PLN