Polityka spójności Unii Europejskiej

16 grudnia 2021 r. odbyła się konferencja on-line pt. „Polityka Spójności Unii Europejskiej” pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka.

Współorganizatorami konferencji obok Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o były: Uniwersytet Ekonomiczny W Poznaniu, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wielkopolska Izba Przemysłowo-Handlowa, Wielkopolski Fundusz Rozwoju oraz Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie.

Podczas Konferencji swoją wiedzą i doświadczeniem podzielili się wybitni eksperci i specjaliści z takich uczelni jak: Uniwersytet Zielonogórski, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, Uczelnia Korczaka w Warszawie czy Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz  Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Tematem ożywionej dyskusji był istotny wpływ Unii Europejskiej i polityki spójności na rozwój przedsiębiorczości i innowacyjności w Polsce oraz Wielkopolsce. Uczestnicy Konferencji wskazywali na duże znaczenie członkostwa Polski w Unii Europejskiej odnosząc się równocześnie do sytuacji przed wejściem Polski do UE.

Podczas Konferencji podejmowano zagadnienia: finansowe, gospodarcze i społeczno-polityczne. Omówiono m. in.: genezę i rozwój polityki spójności, wpływ Funduszy Europejskich na rozwój regionów i wzrost polskiej gospodarki, terytorializację oraz innowacyjność w polityce spójności, jej rolę we wsparciu dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców, a także rekomendacje dla polityki rozwoju regionów oraz wyzwania dla polskiej polityki spójności w perspektywie finansowej 2021-2027.

Spójność gospodarcza i społeczna ma zadanie zmniejszać dysproporcje miedzy regionami oraz przeciwdziałać zacofaniu regionów, które znajdują się w niekorzystnej sytuacji. Jak podkreślił Krzysztof Urbaniak – Prezes WARP – „ polityka spójności ma dodatkowo promować bardziej zbilansowany i zrównoważony rozwój terytorialny, a tym samym zyskać szerszy zakres działania niż tylko polityka regionalna.” Wskazał również, iż polityka spójności to główna polityka inwestycyjna Unii Europejskiej, która przyczyniła się w całej Europie do realizacji tysięcy projektów realizowanych ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności.

Na zakończenie Krzysztof Urbaniak wyraził nadzieję na kontynuację organizacji spotkań na temat Funduszy Europejskich, Przedsiębiorczości oraz Unii Europejskiej.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia relacji z Konferencji:
Polityka spójności Unii Europejskiej cz. 1
Polityka spójności Unii Europejskiej cz. 2

 

 

 WRÓĆ DO LISTY

ZOBACZ TAKŻE

15 czerwca 2022

Webinarium pt. “Erasmus dla młodych przedsiębiorców”.

Jesteś młodym przedsiębiorcą? Potrzebujesz praktycznego wsparcia? Chcesz skorzystać ze wsparcia z funduszy? To spotkanie jest dla Ciebie! Dołącz do bezpłatnego webinarium! Celem webinarium będzie przedstawienie informacji o programie Erasmus dla młodych przedsiębiorców. Podczas webinarium zostanie omówione sfinansowanie przyszłych i początkującym przedsiębiorcom możliwości uczenia się od doświadczonych ludzi biznesu, prowadzących firmy w innych państwach. Grupa docelowa webinarium to: początkujący przedsiębiorcy, którzy mają w planach założenie własnej działalności gospodarczej lub rozpoczęli działalność w ciągu ostatnich trzech lat, doświadczeni przedsiębiorcy prowadzący małe lub średnie przedsiębiorstwa na terenie krajów biorących udział w programie. Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Pile zaprasza na webinarium pt. „Erasmus dla młodych przedsiębiorców”. Webinarium odbędzie się w środę, 15 czerwca 2022 r. w godzinach od 11:00 do 12:00 na platformie online Zoom. Osoby zainteresowane udziałem prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego do 13.06.2022 do godziny 12:00. Formularz znajduje się poniżej informacji o webinarium. W odpowiedzi otrzymają Państwo link do spotkania online. Link zostanie przesłany po zakończeniu zapisów na webinarium.   Organizator:Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Pile prowadzony przez WARP Sp. z o.o.ul. Grunwaldzka 2, 64-920 Piła tel. 61 65 06 233, 61 65 06 235e-mail: infoUE-pila@warp.org.pl Załączniki:Program spotkania W przypadku osób z niepełnosprawnościami prosimy o poinformowanie organizatora o swoich potrzebach. Umożliwi to przygotowanie odpowiedniej pomocy oraz zapewni sprawną obsługę spotkania.     [formidable id="125"]
05 czerwca 2022

PIFE na festynie z okazji Dnia Dziecka.

5 czerwca br. konsultanci Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Kaliszu będą obecni na festynie z okazji Dnia Dziecka nad Zalewem Pokrzywnickim. To doskonała okazja aby dowiedzieć się więcej o możliwościach jakie dają fundusze unijne. Wydarzenie organizowane jest pod patronatem Prezydenta Miasta Kalisza, a jego współorganizatorami są Komenda Miejska Policji w Kaliszu, Miasto i Gmina Opatówek oraz Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu. W programie przewidziano mnóstwo atrakcji dla dzieci, m.in. animacje prowadzone przez profesjonalistów, występy wokalne i taneczne dzieci, pokazy komandosów, sprzętu ratowniczego, psów ratowniczych, jak również pokazy służb mundurowych. W trakcie trwania imprezy dostępne będą stoiska z regionalnymi przysmakami, stoiska ze sprzętem służb mundurowych. Dla najmłodszych przewidziane są dodatkowe atrakcjie: kolejka, dmuchane zjeżdżalnie i zamki.Podczas Dnia Dziecka Stowarzyszenie Aglomeracja Kalisko-Ostrowska organizuje bezpłatne badania videodermatoskopem w wieku 50-64 lata w ramach programu "Stop! Czerniak" oraz badania krwi wykrywania wirusa HBV i HCV w ramach programu "Wystarczy Kropla". Będzie można także zarejestrować się do darmowych szczepień przeciwko WZW typu B oraz bezpłatnie zbadać poziom glukozy. Przy okazji wydarzenia będzie realizowany temat profilaktyki antynarkotykowej i antyalkoholowej oraz promowanie zdrowego i aktywnego sposobu życia. Wszystkie atrakcje są bezpłatne. Serdecznie zapraszamy!      

WARP Sp. z o.o.

ul. Piekary 19
61-823 Poznań

tel. +48 61 656 35 00
fax. +48 61 656 53 66
e-mail: info@warp.org.pl

Sekretariat; Punkt Obsługi Klienta; Biuro Podawcze Projektów – Parter

(Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o.)

Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu,

VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego


NIP: 778-14-11-344, REGON: 634512019, KRS: 0000174198,
Kapitał zakładowy: 15 651 000,00 PLN