Celem webinarium będzie przedstawienie informacji o dofinansowaniu wsparcia mikro, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw w obszarze szkoleń, doradztwa i studiów podyplomowych. Celem działania Kompetencje dla sektorów jest dofinansowanie (za pośrednictwem Operatorów) wsparcia dla mikro, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw w obszarze szkoleń, doradztwa i studiów podyplomowych. Wsparcie wynikające z rekomendacji Sektorowych Rad ds. Kompetencji przyczyni się do wzrostu kompetencji pracowników przedsiębiorstw objętych działaniami. Zostaną przedstawione informacje nt.:
- sektora mody i innowacyjnych tekstyliów,
- sektora finansowego,
- sektora odzysku materiałowego surowców,
- sektora żywności wysokiej jakości,
- sektora komunikacji marketingowej,
- sektora telekomunikacji i cyberbezpieczeństwa,
- sektora handlu,
- sektora turystyki,
- sektora chemicznego,
- sektora budownictwa,
- sektora usług rozwojowych,
- sektora nowoczesnych usług biznesowych,
- sektora lotniczo-kosmicznego,
- dla sektora motoryzacji i elektromobilności,
- sektora gospodarki wodno-ściekowej i rekultywacji,
- sektora opieki zdrowotnej i pomocy społecznej,
- sektora IT.
Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Kaliszu zaprasza na webinarium pt. „Kompetencje dla sektorów – ogólne założenia projektu”.
- Webinarium odbędzie się w czwartek 02 czerwca 2022 r. w godzinach od 11:00 do 12:00 online na platformie Zoom.
- Osoby zainteresowane udziałem prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego do 31 maja do godziny 12.00.
W odpowiedzi otrzymają Państwo link do spotkania online.
Organizator:
Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Kaliszu prowadzony przez WARP Sp. z o.o.
ul. Zacisze 2, 62-800 Kalisz
tel. 61 65 06 371, 61 65 06 372
e-mail: infoUE-kalisz@warp.org.pl
Załączniki:
Program spotkania
W przypadku osób z niepełnosprawnościami prosimy o poinformowanie organizatora o swoich potrzebach. Umożliwi to przygotowanie odpowiedniej pomocy oraz zapewni sprawną obsługę spotkania.
Pytania i odpowiedzi z webinarium:
2. Czy są jeszcze jakieś ogólnopolskie projekty, z których można uzyskać dofinansowanie /refundację kosztów szkoleń?
Z uwagi na zbyt ogólne pytanie nie możemy wskazać jednoznacznej odpowiedzi. Na chwilę obecną w Wielkopolsce są realizowane projekty z Działania 6.5 BUR, oraz projekty ogólnokrajowe z Działania 2.21 POWER, w ramach których można uzyskać dofinansowanie do szkoleń. Prosimy o kontakt z naszym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich.
3. Czy firma ubiegająca się o szkolenie zawsze musi najpierw zapłacić 100% a później ubiegać się o refundację? Czy są takie szkolenia gdzie firma ubiegająca się o szkolenie musi wpłacić tylko 20%?
W ramach Bazy Usług Rozwojowych w przypadku wszystkich szkoleń przedsiębiorca musi pokryć 100 % kosztów, żeby później móc ubiegać się o refundację. Forma refundacji dot. Województwa Wielkopolskiego.
4. Czy jak firma skorzystała już z innego projektu poprzez BUR może skorzystać z kompetencji dla sektorów?
Proszę doprecyzować z jakiego projektu korzystała firma, z 6.5 to czy może z 2.21? W celu pozyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z Operatorem zgodnym z sektorem w jakim przedsiębiorstwo działa.
5. Ile osób firma może maksymalnie skierować na szkolenia?
Limity są różne limity u różnych Operatorów. W celu pozyskania informacji szczegółowych zgodnie z sytuacją przedsiębiorstwa prosimy o kontakt z Operatorem zgodnym z sektorem w jakim przedsiębiorstwo działa.
6. 70 zł za godzinę – każde szkolenie ma taki limit ?
Limity są różne u różnych Operatorów. W celu pozyskania informacji szczegółowych zgodnie z sytuacją przedsiębiorstwa prosimy o kontakt z Operatorem zgodnym z sektorem w jakim przedsiębiorstwo działa.
7. Czy te limity też Państwo mogą przesłać?
W celu pozyskania szczegółowych informacji dot. limitów zgodnie z sytuacją przedsiębiorstwa prosimy o kontakt z Operatorem zgodnym z sektorem w jakim przedsiębiorstwo działa.
8. Sektor telekomunikacji i cyberbezpieczeństwa: czy jeżeli cena osobogodziny przekracza określony w dokumentacji projektowej limit to czy nie można dofinansować takiego szkolenia? Czy liczba godzin szkolenia może być większe/mniejsza niż określona w dokumentacji?
Przedsiębiorca wnosi wkład własny w wysokości nie mniejszej niż 20% kwoty wsparcia. Jeżeli szkolenie przekracza limit finansowania to jest możliwość wniesienia większego wkładu własnego, a refundacja zostanie wypłacona zgodnie z określonym limitem.
W celu pozyskania informacji dot. liczby godzin prosimy o kontakt z Operatorem.