Materiał z webinarium – „Chcesz się kształcić, ale nie masz środków? Skorzystaj z unijnej pożyczki!”

25.08.2022
11:00-12:00
online
Kategoria: PIFEW
Materiał z webinarium – „Chcesz się kształcić, ale nie masz środków? Skorzystaj z unijnej pożyczki!”
25.08.2022 11:00-12:00
online
  Zapisz się

  W jaki sposób dowiedział/a się Pan/Pani o webinarium? *


  Pytania i odpowiedzi z webinarium

  Informujemy, że poniższe odpowiedzi udzielone są na podstawie konsultacji z Instytucjami udzielającymi wsparcia.

  1. Czy osoba prowadząca nierejestrowaną działalność gospodarczą może starać się o tę pożyczkę?
  Agencja Rozwoju Regionalnego w Starachowicach – tak, może się starać o pożyczkę.
  Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości w Suwałkach – na możliwość aplikowania o pożyczkę nie ma wpływu sytuacja zawodowa. A jeżeli dochody nie będą zapewniały zdolności do spłaty, niezbędne będzie przedstawienie dodatkowego zabezpieczenia pożyczki.

  2. Czy listę zabezpieczeń też możemy prosić razem z prezentacją ?
  Agencja Rozwoju Regionalnego w Starachowicach – lista zabezpieczeń znajduje się w Regulaminie pożyczki pod linkiem: https://inwestujwrozwoj.pl/wp-content/uploads/up/PnK-Regulamin-2022.05.06.pdf
  Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości w Suwałkach – lista zabezpieczeń znajduje się w regulaminie udzielania pożyczek w ramach projektu pt. Fundusz „Ogólnopolski Program Edukacji Naukowej” pod linkiem: https://open.frp.pl/do-pobrania

  3. Czy umorzenie podstawowe i dodatkowe się sumują (po spełnieniu podanych warunków)?
  Agencja Rozwoju Regionalnego w Starachowicach – nie, nie sumują się. Jeśli ktoś otrzyma umorzenie 20% to kolejne umorzenie wynosi tylko 5% (maksymalne umorzenie łączne może wynieść 25%).
  Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości w Suwałkach – nie istnieje podział umorzenia na podstawowe i dodatkowe – wszystkie trzy warunki określone regulaminem są na jednym poziomie. Umorzenia sumują się jedynie w takiej gradacji: spełnienie pierwszego z nich – umorzenie 15%, spełnienie pierwszego i drugiego – 20%, spełnienie wszystkich trzech – 25%.

  4. Co oznacza prawidłowo spłacać pożyczkę ? Na slajdzie był warunek: terminowo i prawidłowo?
  Prawidłowo oznacza, że kwoty powinny być nie niższe niż te wskazane w harmonogramie spłat i wpłacane na właściwy rachunek bankowy Operatora, a w tytule przelewu powinien znajdować się przynajmniej numer umowy pożyczki.

  5. Co oznacza, że beneficjent będzie prześwietlany: w jakich rejestrach etc.. będzie sprawdzany?
  Agencja Rozwoju Regionalnego w Starachowicach – operator sprawdza potencjalnego pożyczkobiorcę poprzez rejestry: BIG Infomonitor S.A., Biuro Informacji Kredytowej, Związek Banków Polskich, informacjakredytowa.pl
  Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości w Suwałkach – Wnioskodawcy weryfikowani są w bazach BIG, BIK oraz ZBP.

  6. Czy ośrodek szkoleniowy może występować w imieniu kursanta ? Jaki dokument ewentualnie byłby potrzebny ?
  Agencja Rozwoju Regionalnego w Starachowicach – nie, ośrodek nie może występować w imieniu kursanta. Wniosek składa zawsze tylko potencjalny pożyczkobiorca.
  Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości w Suwałkach – tylko i wyłącznie uczestnik szkolenia może składać wniosek o pożyczkę.

  7. Czy do instytucji szkoleniowych zaliczani są także trenerzy prowadzący kursy/działalność edukacyjną jako jednoosobowe działalności gospodarcze?
  Agencja Rozwoju Regionalnego w Starachowicach – tak, jeśli prowadzą działalność gospodarczą i posiadają odpowiednie PKD we wpisie do CEIDG.
  Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości w Suwałkach – zgodnie z definicją w Regulaminie, Instytucja szkoleniowa to podmiot, będący organizatorem formy kształcenia wybranej przez Uczestnika Projektu. Nie ma więc ograniczeń co do formy działalności takiego podmiotu.


  Chcesz podnieść swoje kwalifikacje? Nie wiesz skąd pozyskać środki na studia podyplomowe, kursy, szkolenia oraz inne formy kształcenia? To spotkanie jest dla Ciebie! Dołącz do bezpłatnego webinarium!

  Celem webinarium będzie omówienie nieoprocentowanej pomocy zwrotnej – pożyczki na kształcenie. Przedstawiona zostanie również oferta Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich. Webinarium skierowane do osób pełnoletnich, zamieszkujących na obszarze Polski chcących rozwijać swoje umiejętności i kompetencje.

  Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Kaliszu zaprasza na webinarium pt. „Chcesz się kształcić, ale nie masz środków? Skorzystaj z unijnej pożyczki!”

  • Webinarium odbędzie się w czwartek 25 sierpnia 2022 r. w godzinach od 11:00 do 12:00 online na platformie Zoom.
  • Osoby zainteresowane udziałem prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego do 23 sierpnia do godziny 12.00.

  W odpowiedzi otrzymają Państwo link do spotkania online.

  Organizator:
  Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Kaliszu prowadzony przez WARP Sp. z o.o.
  ul. Zacisze 2, 62-800 Kalisz
  tel. 61 65 06 371, 61 65 06 372
  e-mail: infoUE-kalisz@warp.org.pl

  Załączniki:
  Program spotkania


  W przypadku osób z niepełnosprawnościami prosimy o poinformowanie organizatora o swoich potrzebach. Umożliwi to przygotowanie odpowiedniej pomocy oraz zapewni sprawną obsługę spotkania.

   

  Newsletter klientów WARP