Materiał z webinarium „Dotacje na własną firmę – wsparcie dla osób bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo”

12.10.2022
11.00 - 12.00
online
Kategoria: PIFEW
Materiał z webinarium „Dotacje na własną firmę – wsparcie dla osób bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo”
12.10.2022 11.00 - 12.00
online
  Zapisz się

  W jaki sposób dowiedział/a się Pan/Pani o webinarium? *


  Poniżej znajdują się pytania zadane podczas webinarium:

  1. Dlaczego Lokalne Grupy Działania dysponują wyższą kwotą (60000 zł) dofinansowania na założenie działalności? Czym różni się dofinansowanie z LGD od tego w Działaniach 1.1 i 6.1?

  Lokalne Grupy Działania środki, które mają przeznaczone na udzielenie dofinansowania na rozpoczęcie działalności gospodarczej finansowane są w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Różnice w kwotach uzależnione są od programu i jego założeń.

  Wsparcie na rozpoczęcie działalności przez Lokalne Grupy Działania jest jedną z możliwości, jeżeli osoba zainteresowana tym wsparciem spełnia warunki jego przyznania może z takiej możliwości skorzystać.

  2. Urzędy Pracy często bardzo szybko pozbywają się środków w ramach działań 1.1. i 6.1. Przy czym do założenia działalności oprócz kwalifikacji i uprawnień wymagają doświadczenia zawodowego w danej branży, co często uniemożliwia podjęcia zamierzonej działalności.

  Dystrybucja oraz częstotliwość ogłaszania naborów uzależniona jest od Instytucji jaką jest Powiatowy Urząd Pracy. Jednakże nadmienię, iż wszystkie produkty dedykowane rozpoczęciu działalności są obwarowane kryteriami ich przyznawania.

  3. Jak można skorzystać z dofinansowania z Lokalnych Grup Działania?

  Lokalne Grupy Działania to Instytucje działające na określonym obszarze na które zostały powołane. Osoby, które chcą skorzystać ze wsparcia muszą spełnić kryteria jakie obowiązują w naborach. Jednym z nim jest m.in. miejsce zamieszania obszar do 20 tys. mieszkańców (obszar działania LGD) oraz uruchomienie i prowadzenie działalności na tym obszarze. Pod wskazanym linkiem można zaznajomić się z wykazem Lokalnych Grup Działania. Link: https://ksow.pl/baza-danych/lgd-2014-2020


  Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Pile prowadzony przez Wielkopolską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o. zaprasza na webinarium pt. „Dotacje na własną firmę – wsparcie dla osób bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo”.

  Webinarium odbędzie się w środę, 12 października 2022 r. w godzinach od 11:00 do 12:00 na platformie online Zoom.

  Celem webinarium będzie przedstawienie informacji w zakresie możliwości pozyskania środków dotacyjnych na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Webinarium skierowane jest do osób bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo zainteresowanych rozpoczęciem działalności gospodarczej na terenie woj. wielkopolskiego. Przedstawiona zostanie również oferta Punktu Informacyjnego w Pile.

  Chcesz prowadzić swoją firmę? Chcesz być sam sobie szefem? Zapraszamy na webinarium. Wskażemy wszystkie możliwości. Do udziału w spotkaniu zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane tematem spotkania.

  Prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego do 10 października (poniedziałek) do godziny 12.00. W odpowiedzi otrzymają Państwo link do spotkania online.

   

  Organizator:
  Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Pile prowadzony przez WARP Sp. z o.o.
  ul. Grunwaldzka 2, 64-920 Piła
  tel. 61 65 06 233, 61 65 06 235
  e-mail: infoUE-pila@warp.org.pl

  Załączniki:
  Program spotkania

   

  W przypadku osób z niepełnosprawnościami prosimy o poinformowanie organizatora o swoich potrzebach. Umożliwi to przygotowanie odpowiedniej pomocy oraz zapewni sprawną obsługę spotkania.

   

  Newsletter klientów WARP