Webinarium – Inicjatywa jeremie2 – sprawdź, jakie wsparcie oferuje wielkopolskim przedsiębiorcom!

07.04.2022
11:00 - 12:00
online
Kategoria: PIFEW
Webinarium – Inicjatywa jeremie2 – sprawdź, jakie wsparcie oferuje wielkopolskim przedsiębiorcom!
07.04.2022 11:00 - 12:00
online

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

Celem webinarium będzie przedstawienie zasad ubiegania się o wsparcie zwrotne w postaci pożyczki unijnej dla wielkopolskich przedsiębiorców.

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Kaliszu zaprasza na webinarium pt. Inicjatywa jeremie2 – sprawdź, jakie wsparcie oferuje wielkopolskim przedsiębiorcom!”.

  • Webinarium odbędzie się w czwartek, 7 kwietnia 2022 r. w godzinach od 11:00 do 12:00 na platformie online Zoom.
  • Osoby zainteresowane udziałem prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego do 5 kwietnia do godziny 12:00.

W odpowiedzi otrzymają Państwo link do spotkania online.

 

Organizator:
Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Kaliszu prowadzony przez WARP Sp. z o.o.
ul. Zacisze 2, 62-800 Kalisz
tel. 61 65 06 371, 61 65 06 372
e-mail: infoUE-kalisz@warp.org.pl

 

Załączniki:
Program spotkania

 

W przypadku osób z niepełnosprawnościami prosimy o poinformowanie organizatora o swoich potrzebach. Umożliwi to przygotowanie odpowiedniej pomocy oraz zapewni sprawną obsługę spotkania.


Pytania i odpowiedzi z webinarium:

1. Co to znaczy podmioty dotknięte skutkami covid? Jakie są wtedy wymogi poziom spadku przychodu? Czy można pożyczkę przeznaczyć na cele obrotowe, a nie na inwestycje?
Pożyczki mogą być przeznaczone na finansowanie bieżącej działalności przedsiębiorstwa Ostatecznego Odbiorcy, w tym jego kapitału obrotowego, wyłącznie w przypadku Odbiorców dotkniętych negatywnymi skutkami epidemii COVID-19 – w celu zachowania płynności finansowej lub kontynuacji działalności ich przedsiębiorstwa. Pośrednik w ramach dokumentów aplikacyjnych nie wymaga wykazania poziomu spadku przychodu, w dokumentach przedsiębiorca zobowiązany jest do wskazania faktycznego stanu dotknięcia firmy skutkami pandemii COVID-19. Środki z pożyczki mogą być przeznaczone na pokrycie wydatków na cel obrotowy.

2. W jakim funduszu w Wielkopolsce można znaleźć tę pożyczkę ?
Wykaz Instytucji udzielających pożyczki w województwie wielkopolskim: https://www.bgk.pl/pozyczki-unijne/oferta-pozyczek-unijnych/mala-pozyczka-inwestycyjna-76/
Na chwilę obecną wnioski o pożyczkę na listę rezerwową przyjmuje Dolnośląski Park Innowacji i Nauki S.A. Pozostali pośrednicy mają nabory zawieszone.

3. Czy mają Państwo informację czy będą dodatkowe środki przeznaczone na to finansowanie?
Prosimy o kontakt z naszym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich, ponieważ jesteśmy w stałym kontakcie z pośrednikami.

4. Czy mają Państwo informację jaka jest alokacja w TISE na pożyczkę płynnościową?
Niestety alokacja nie została podana na stronie www.tise.pl. W związku z powyższym pytanie prosimy skierować do Towarzystwa Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych S.A.

Newsletter klientów WARP