Spotkanie Biznesowe dla lokalnych przedsiębiorców w Pleszewie.

11.02.2022

10 lutego 2022 r. Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o. wzięła udział w Spotkaniu Biznesowym zorganizowanym przez Urząd Miasta i Gminy Pleszew dla przedsiębiorców z regionu.

Podczas spotkania przedstawione zostały możliwości wsparcia dla lokalnych przedsiębiorców z terenu Miasta i Gminy Pleszew.  Zaprezentowano ofertę strefy inwestycyjnej oraz pomocy dla przedsiębiorców. Omówiono również możliwości wsparcia przedsiębiorców w postaci pożyczek unijnych.

Wielkopolską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o. reprezentował Dyrektor Funduszu Pożyczkowego – Tadeusz Wojtaszak, który w swym wystąpieniu wskazał na ogromne wsparcie dla przedsiębiorców w formie pożyczek z funduszy unijnych. Przedsiębiorca – jak mówi- w momencie podpisywania umowy pożyczkowej, wie jaki będzie jej całkowity koszt, gdyż środki z funduszy unijnych udzielane są na stałym,  niezmiennym oprocentowaniu przez cały okres spłaty pożyczki. Warte podkreślenia jest również, iż pożyczki ze środków unijnych mogą być udzielane tym przedsiębiorcom, którzy mają utrudniony dostęp do środków komercyjnych. Jak dalej dodał – ważne jest również ogromne wsparcie przez Wielkopolską Agencję Rozwoju Przedsiębiorstw Sp. z o.o. osób prowadzący własną działalność gospodarczą od dawna, jak i start-upów.

Burmistrz Arkadiusz Ptak przedstawił perspektywy rozwoju Miasta i Gminy Pleszew oraz aktualne formy wsparcia dla przedsiębiorców.

Partnerami wydarzenia były ponadto: Wałbrzyska Specjalna Strefa ekonomiczna „Invest Park” Sp. z o.o. oraz Samorządowy Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o.

(Fot. Urząd Miasta i Gminy Pleszew)

JF

Newsletter klientów WARP