Szukamy Złotych Gwiazd – zgłoś unijny projekt do plebiscytu Gazety Wyborczej!

14.02.2022

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego serdecznie zaprasza do zgłaszania Państwa unijnych projektów do plebiscytu SZUKAMY ZŁOTYCH GWIAZD. Jest to inicjatywa pokazująca wpływ Funduszy Europejskich i polityki Funduszu Spójności na rozwój Polski. Projekt jest współfinansowany przez Dyrekcję Generalną ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej (DG REGIO) Komisji Europejskiej, a jego organizatorem jest Gazeta Wyborcza.

Plebiscyt ma kilka etapów. W pierwszym, który trwa od 11 do 18 lutego 2022 r. można zgłaszać projekty – inwestycje, przebudowy, modernizacje, przedsięwzięcia związane z przedsiębiorczością, ekologią, nauką, integracją społeczną. Takie, które odmieniły sytuację regionu, wpłynęły na jakość życia mieszkańców i są użyteczne.

Z nadesłanych propozycji redakcje lokalne „Gazety Wyborczej” wybiorą po 9 lub 12 projektów. Następnie rozpocznie się internetowe głosowanie, które potrwa do 6 marca 2022 r. Wyniki dla poszczególnych regionów zostaną ogłoszone 17 marca 2022 r. podczas transmitowanej online uroczystości.

Aby zgłosić projekt należy przesłać e-mail na adres: poznan@wyborcza.pl. Do każdego zgłoszenia można dołączyć uzasadnienie (max do ok. 1200 znaków).

Wybierzmy najważniejsze, najpotrzebniejsze, najbardziej użyteczne przedsięwzięcia, które udało się zrealizować dzięki Funduszom Unijnym w Wielkopolsce!

Szczegóły oraz regulamin plebiscytu na stronie: https://wrpo.wielkopolskie.pl/wiadomosci/szukamy-zlotych-gwiazd-zglos-unijny-projekt-do-plebiscytu oraz : https://wyborcza.pl/7,180873,28087809,co-najlepszego-mamy-dzieki-unii-europejskiej-rozpoczyna-sie.html

 

JF

Newsletter klientów WARP